15 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی | قسمت اول

15 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی

15 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی

داشتن ماشین ظرفشویی معیوب برای همه بسیار ناراحت کننده است. از آنجا که ظروف باید روزانه تمیز شوند پس با وجود یک ماشین ظرفشویی معیوب که درست کار نمی‌کند آشپزخانه شما به سرعت پر از ظرف‌های کثیف می‌شود. مشکلاتی مانند نشت کردن ماشین ظرفشویی، تمیز نشستن ظروف، یا پر نشدن ماشین با آب از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است به قدری شما را نگران کند که به فکر خریدن یک دستگاه جدید باشید. اما نگران نباشید چرا که بسیاری از مشکلات ماشین ظرفشویی ممکن است به راحتی با تعویض یک قطعه یا حتی تمیز کزدن صحیح دستگاه برطرف شوند. ما چند مورد از رایج ترین و البته قابل حل ترین مشکلات ماشین ظرفشویی را که احتمالا هر کسی تجربه خواهد کرد شناسایی کردیم با این مقاله از شرکت کورنیدو جهت برسی این مشکل ها همراه باشید.

برای تعمیر ظرفشویی در تهران روی لینک کلیک کنید.

1 .ماشین ظرفشویی به خوبی تمیز نمی‌کند

ماشین ظرفشویی که ظرفها را تمیز نمی‌کند اصلا ماشین ظرفشویی نیست. ماشین ظرفشویی را قبل از شروع به کار کاملا بررسی کنید که تمیز باشد؛ صفحه مخزن ، شاخه‌های اسپری کننده آب و واشر درب آن را چک کنید که ذرات مواد غذایی، چربی و مواد دیگر در آن نمانده باشد. توصیه میکنیم ابتدا ماشین ظرفشوییِ خالی و بدنه داخلی را با مواد تمیزکننده مخصوص تمیز کنید ببینید آیا تغییری حاصل می‌شود. همچنین ممکن است شاخه های اسپری کننده‌ی آب، فشار مناسب را هنگام اسپری نداشته باشند. شاخه ها اسپری کننده آب را بررسی کنید و مطمئن شوید که می‌توانند آزادنه و بدون گرفتگی حرکت کنند.ممکن است نیاز به تعویض آنها داشته باشید. مشکل دیگر میتواند از واشر محفظه تخلیه فوقانی باشد، ممکن است این واشر شل شده باشد یا نیاز به تعویض داشته باشد. البته ممکن است به یک شوینده قویتر با کیفیت بالاتر نیاز داشته باشید یا اینکه شوینده شما بیش از سه ماه در کابینت مانده و کارایی مناسب نداشته باشد.

2.دلیل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی

اکثر ماشین‌های ظرفشویی هنگام شستن ظروف تا حدودی صدا دارند اما اگر ماشین ظرفشویی همیشه آرامِ شما، حالا سروصدای آزار دهنده‌ای دارد دچار مشکل شده است. ممکن است پمپ دستگاه معیوب شده یا نیاز به تعویض چرخ یاتاقان داشته باشید. یک احتمال دیگر این است که شاخه‌های اسپری کننده به درستی نمی چرخند و ممکن است به قفسه‌ها یا ظروف برخورد کنند، پس بهتر است تعویض شوند.

3.ظروف شیشه‌ای لکه دار یا کدر شسته می‌شوند

تمیز نشدن ظروف شیشه‌ای ممکن است ناشی از مشکلات سختی و تصفیه نبودن آب باشد پس بهتر است از یک شوینده قویتر و مخصوص آب سخت استفاده کنید یا از همان شوینده معمول‌تان به میزان بیشتری استفاده کنید. همچنین می‌توانید از سیستم‌های تصفیه آب خانگی برای کل خانه یا ظرفشویی و سایر کاربردها استفاده کنید.

15 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی

4.ماشین ظرفشویی آب را به خوبی تخلیه نمی‌کند

ماشین ظرفشویی که به درستی آب را تخلیه نمی‌کند ممکن است باعث جاری شدن آب در آشپزخانه شود و این یک مشکل بزرگ است. در صورت بروز این مشکل، بهتر است نگاهی به مخزن تخلیه بیندازید و وضعیت شیرتخلیه و دریچه تخلیه را بررسی کنید. اگر به درستی حرکت و کار نمی‌کنند باید آنها را تعویض کنید. همچنین باید پمپ تخلیه یا موتور را بررسی کنید. و نهایتا گرفتگی و انسداد دریچه‌ی تخلیه را چک کنید که ئچار اختلال نشده باشد.

5.درب ماشین ظرفشویی قفل نمی‌شود

قفل درب ماشین ظرفشویی یکی از قسمت‌های خارجیِ مهم و پراستفاده‌ی ماشین ظرفشویی است. اگر به درستی کار نمی‌کند پس باید آن را از نظر ساییدگی  و همچنین اتصالات الکترونیکی به دستگاه بررسی کنید. همچنین میتوانید تعویض قفل یا گیره‌ی آن را در دستور کار قرار دهید.

6.نشتی ماشین ظرفشویی

این مشکل یکی از جدی‌ترین و وحشتناک‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی است که می‌تواند به کابینت‌ها و کف آشپزخانه هم آسیب بزند. ابتدا شیلنگ تخلیه را از نظر ساییدگی، تَرَک‌خوردگی یا خراشیدگی بررسی کنید و همچنین واشرهای موجود در المنت‌های گرمایشی چک کنید. نشت کردن ماشین ظرفشویی یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است دلیل آن مشکلات پمپ یا واشر پمپ باشد. پس تعویض واشرها یا در صورت لزوم جایگزین کردن پمپ میتواند چاره‌ی کار باشد. اما قبل از انجام این کار نگاهی به واشر درب بیندازید. اگر شُل به نظر می‌رسد می‌توانید آن را تعویض یا تعمیر کنید شاید شاهد تغییرات خوبی باشید.

قسمت دوم مقاله

ثبت درخواست تعمیرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما