مشکلات رایج کولر گازی هایسنس

کولر گازی اسپلیت هایسنس مدل مایا hrh 12tq

مشکلات رایج کولر گازی هایسنس

گرما در فصل تابستان به حدی است که تمامی افراد را به استفاده از کولر و کولر گازی وادار می کند. کارکرد مناسب و خوب کولر گازی در این فصل بسیار مهم و حائز اهمیت است. اگر تحت هر شرایطی کولر گازی کارکرد خود را از دست بدهد، تحمل گرما برای تمامی افراد سخت و دشوار است. بنابراین برای پیشگیری از خرابی و به وجود آمدن هرگونه ایرادی در دستگاه فوق باید به صورت دوره ای و یا حداقل سالانه سرویس های لازم برای دستگاه شما انجام گیرد.

برای تعمیر کولرگازی با شماره های درج شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

کولر گازی هایسنس

کولر گازی یک سیستم سرمایشی پرطرفدار است که بسیار افراد از آن استفاده می کنند و در بازار سهم بسیار بالایی دارد. برند هایسنس یک برند شناخته شده در بازار است که تولید کننده انواع کولر گازی در مدل های ایستاده، دو تیکه و پنجره ای است. از نظر کیفیت این محصول باید بگویم که شرکت هایسنس یکی از بزرگ ترین شرکت‌های ساخت لوازم برقی است و مطمئنا شرکت‌های بزرگ محصولات با کیفیت وارد بازار می‌کنند چرا که اگر کسی از محصولات آن‌ها ناراضی باشد از مشتریان آن‌ها کاسته می‌شود.

عیب یابی کولر گازی‌هایسنس

کولر گازی هایسنس گاهی اوقات دچار مشکلات و ایرادات خاصی می شود که در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با آن ها و نحوه تعمیر آن ها آشنا کنیم.

خنک نکردن کولر گازی

خنک نکردن کولر گازی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که باید عیب یابی کولر گازی‌هایسنس انجام شود تا بتوانید مشکل آن را بیابید و تعمیر کولر گازی‌هایسنس را انجام دهید.

در ابتدا از ساده ترین مشکلات شروع می‌کنیم برای مثال ممکن است که دریچه خروجی کولر گازی‌هایسنس شما بسته باشد و با باز کردن آن محیط به آسانی خنک شود.

در مرحله بعد ممکن است کمپرسور دچار مشکل شده باشد که برای تعمیر و رفع مشکل آن باید تخصص کافی داشته باشید.

یکی دیگر از مشکلات رایج آن می‌تواند خرابی فن کولر گازی‌هایسنس باشد که باید تعمیر یا تعویض شود.

کثیف بودن فیلتر‌های کولر گازی هم می‌تواند یکی از دلایل آن باشد که با سرویس به موقع کولر گازی می‌تواند از آن جلوگیری شود.

اصلی ترین مشکلی که باعث خنک نکردن محیط کولر گازی می‌شود این است که گاز کولر گازی به اتمام رسیده باشد که با شارژ مجدد آن می‌توانید تعمیر کولر گازی‌هایسنس را انجام دهید.

روشن نشدن کولر گازی‌هایسنس

روشن نشدن کولر گازی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که برای عیب یابی کولر گازی‌هایسنس باید از سطحی ترین مشکل شروع کرده و آن‌ها را بررسی کنید. برای مثال ممکن است که شما دو شاخه کولر گازی را به برق متصل نکرده باشید و مشکل اصلی همان باشد و نیاز به تعمیر کولر گازی‌هایسنس نباشد و با اتصال آن به پریز مشکل حل شود. در مرحله بعدی اگر مشکل از آن نبود باید پریز را به کمک فازمتر بررسی کنید که جریان برق در آن وجود داشته باشد.

در صورت برطرف نشدن مشکل با راه حل های بالا می توانید با متخصصین ما در کورنیدو تماس حاصل نمایید.

یخ زدگی کولر گازی‌هایسنس

در برخی موارد متوجه خواهید شد که کولر گازی شما یخ زده است و نمی‌تواند به درستی کار کند که باید عیب یابی کولر گازی‌ هایسنس برای آن انجام شود و سپس تعمیر کولر گازی ‌هایسنس انجام شود.

علت بروز این مشکل ممکن است از خرابی فن کولر گازی باشد چرا که به درستی هوای سرد را به بیرون منتقل نمی‌کند و باعث می‌شود که هوای سرد در یک جا جمع شده و یخ بزند که در این حالت باید فن را تعمیر و یا تعویض کنید.

یکی دیگر از مشکلاتی که باید عیب یابی کولر گازی ‌هایسنس برای آن انجام شود سوراخ شدن مخزن و یا لوله‌های انتقال گاز مبرد می‌باشد که با خارج شدن به صورت یک جا باعث یخ زدگی خواهد شد.

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

در برخی موارد حتما این مشکل برای شما به وجود آمده است که کولر گازی به صورت ناگهانی خاموش می‌شود و به فکر عیب یابی کولر گازی‌هایسنس افتاده باشید.

در این حالت ممکن است مشکل انجام ندادن به موقع سرویس کولر گازی باشد چرا که ممکن است فیلترهای کولر گازی کثیف باشند و اجازه خروج هوای خنک را به بیرون ندهند که در این حالت به دستگاه فشار وارد شده و خاموش می‌شود.

از دیگر مشکلات کولر گازی می‌تواند خرابی ترموستات باشد.

زمانی که دمای محیط به میزان مورد نظر شما که به واسطه ترموستات تنظیم کردید می‌رسد ترموستات دستور خاموش شدن می‌دهد و تا زمانی که دمای محیط تغییر نکند دستگاه روشن نخواهد شد.

در برخی موارد که ترموستات دچار اختلال شده است تنظیم دما را به درستی تشخیص نمی‌دهد و به صورت ناگهانی کولر گازی خاموش می‌شود.

برد کولر گازی هم یکی دیگر از علت‌های خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می‌باشد که می‌توان در هنگام عیب یابی کولر گازی ‌هایسنس آن را هم بررسی کنید و سپس شروع به تعمیر کولر گازی ‌هایسنس کنید.

نشت آب از کولر گازی‌هایسنس

نشتی آب از کولر گازی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که مطمئنا همه آن‌ها ناشی از سوراخ شدن و یا شل بودن لوله‌های انتقال آب از کولر گازی می‌باشند که با عیب یابی کولر گازی‌ هایسنس می‌توانید علت آن را بیابید.

در برخی موارد نشت آب این گونه صورت می‌گیرد که کولر در اثر سرد بودن زیاد یخ زده است و در زمانی که آن را خاموش می‌کنید با گرم شدن به مرور زمان ذوب شده و باعث نشتی آب از کولر گازی‌ هایسنس خواهد شد که برای تعمیر کولر گازی‌ هایسنس در این حالت باید از یخ زدن کولر گازی جلوگیری کنید.

رطوبت گرفته شده از محیط و کولر گازی به وسیله یک لوله از پشت کولر گازی خارج می‌شود و ممکن است با شکستن آن لوله نشتی آب از کولر گازی شروع شود که در این حالت باید آن لوله را تعویض کنید.

شکستن سینی پشت کولر گازی هم می‌تواند یکی از علت‌های بروز نشتی آب از کولر گازی باشد چرا که لوله خارج کننده آب گرفته شده از رطوبت کولر گازی درون سینی قرار گرفته است و با شکستن آن لوله هم شکسته می‌شود.

ارور کولر گازی‌هایسنس

یکی از بهترین راه‌های عیب یابی کولر گازی‌هایسنس توجه به ارورهایی است که روی صفحه نمایش کولر گازی ‌هایسنس نمایش داده می‌شود و تعمیر کولر گازی ‌هایسنس را راحت تر می‌کند.

در بیشتر موارد برای عیب یابی کولر گازی ‌هایسنس از طریق کد خطاها می‌توانید به دفترچه راهنما مراجعه کنید و در صورتی که دفترچه راهنما در دسترس شما نیست می‌توانید به اینترنت مراجعه کنید و عیب یابی کولر گازی‌ هایسنس را انجام دهید.

کد خطا علت خطا

1 مشکل از سنسور کویل خارجی دستگاه می باشد که باید بررسی شود.

2 سنسور دمای کمپرسور دچار مشکل جدی شده است که باید تعمیر و یا تعویض شود.

3 ترانس ولتاژ دستگاه دچار مشکل شده است.

4 بروز مشکل در ترانس جریان

5 خطا نشان دهنده خطای IPM می باشد.

6 نوسانات جریان ولتاژ باعث بروز این مشکل شده است.

7 کابل ارتباطی داخلی دچار مشکل شده است.

8 کنترل اضافه جریان دچار مشکل شده است.

9 مشکل از کنترل حداکثر جریان برق ورودی به دستگاه است.

10 ارتباط یونیت داخلی و یونیت خارجی به صورت کلی قطع شده است.

11 حافظه EEPROM کولر گازی پاک شده و یا دچار مشکل شده است.

13 دمای خروجی دستگاه بالا رفته است.

14 سنسور حسگر یونیت خارجی دستگاه دچار مشکل شده است.

15 دمای محفظه کمپرسور بالا رفته است.

16 کنترل ضد یخ دچار مشکل شده است.

18 کمپرسور توانایی راه اندازی شدن ندارد.

19 سیگنال مناسب به کمپرسور منتقل نمی شود و مشکل از برد و … است.

33 بروز مشکل در سنسور دمای محیط کولر گازی

34 سنسور کویل داخلی دچار مشکل شده است.

36 بروز اختلال در ارتباط بین یونیت داخلی و یونیت خارجی.

39 فن داخلی دچار مشکل شده است.

E4 موتور فن داخلی دچار مشکل شده است.

EA ارتباط بین برد و چند قسمت از قطعات کولر گازی قطع است.

ER بروز اختلال در ارتباط بین برد و سایر اجزاء کولر گازی

FC کولر گازی کثیف است و نیاز به سرویس دارد.

تعمیر کولر گازی هایسنس

تعمیر کولر گازی هایسنس کار آسانی نیست و حتما باید دست به آچار باشید تا بتوانید به کمک این مقاله تعمیر کولر گازی هایسنس خود را انجام دهید.

اما اگر با این امر آشنایی ندارید به هیچ عنوان خودتان دست به آچار نشوید و اقدام به تعمیر آن نکنید. متخصصین ما در کورنیدو با داشتن صدها تجربه در زمینه تعمیر کولر گازی هایسنس و برندهای دیگر آماده خدمت رسانی به شما دوستان عزیز می باشند.

از اینکه با مقاله ی “مشکلات رایج کولر گازی هایسنس” با ما همراه بودید از شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما