5 مشکل رایج کولرگازی و نحوه رفع آنها

5 مشکل رایج کولرگازی و نحوه رفع آن

مشکلات رایج کولر گازی و رفع آن ها

 برای اطمینان از اینکه پس از گرم شدن هوا، خنکی منازل شما دچار مشکل نشود، از متخصصان فنی کولرهای گازی و داکت اسپلیت خواسته ایم رایج ترین مشکلات احتمالی کولرگازی را شناسایی کنند. در این مقاله از کورنیدو 5 مشکل رایج کولرگازی و نحوه رفع آنها را بررسی میکنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و در صورت نیاز به تعمیرات با کارشناسان فنی ما در مرکز کورنیدو تماس خاصل فرمایید.

دلایل اصلی که باعث می‌شوند کولر شما خنک نکند:

1. کثیف شدن فیلتر کولر

فارغ از اینکه چه نوع کولر گازی داشته باشید، مسدود شدن و کثیف شدن فیلتر باعث کاهش جریان هوا، کاهش کارایی و کاهش توان خنک سازی موثر هوا می شود. اگر اخیراً فیلتر موجود در کولر خود را تمیز نکرده اید، حتماً این کار را انجام دهید و سپس آن را به صورت دوره ای بررسی کنید. در مورد سیستم های تهویه مرکزی، توصیه سازنده فیلتر را در مورد زمان تعویض فیلترجدی بگیرید. با توجه تست های فنی انجام شده، فیلترها از 3 تا 12 ماه دوام می آورند.

فقط بخاطر داشته باشید که اگر سیستم شما دائماً در حال کار است یا اگر حیوانات خانگی دارید، باید مرتباً فیلترهای خود را عوض کنید. طبق گزارشات دریافتی از نمایندگی های تعمیرات، نود درصد گزارشات خرابی کولر مربوط به کثیف بودن فیلتر می باشد.

2. کولر در معرض آفتاب قرار دارد

اگر کولر پنجره‌ای شما در پنجره‌ای قرار دارد که در طول روز مستقیما تحت تاثیر تابش  نورخورشید قرار دارد، خنک کردن فضا نیاز به توان بیشتری خواهد داشت و عملکرد کولر تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. توصیه میشود اگر مکان قرار گرفتن کولر شما مناسب نیست حتما از پرده یا سایه بان استفاده کنید تا دچار مشکل نشود.

 3. نشتی هوای گرم به داخل

مهر و موم‌های اطراف پنجره خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید هوای گرم وارد نمی شود (یا هوای سرد به بیرون نفوذ نمی کند). بیشتر کولرهای پنجره ای جدید دارای پانل‌های عایق برای قرار دادن بر روی پانل‌های جانبی قابل تنظیم پلاستیک هستند. اما برای به حداکثر رساندن کارایی، شما هنوز هم باید از نوار درزگیر دراطراف کولر و رزهای پنجره استفاده کنید.

4. لرزش و صدای فن

سیستم های تهویه مطبوع سر و صدای زیادی ایجاد می کنند، از جمله صدای چرخش فن و کمپرسور. این صداها طبیعی است. اما اگر صدای لرزشی می شنوید، ممکن است به این معنی باشد که کولر شما به اشتباه نصب شده است. ابتدا مطمئن شوید که کولر به درستی در پنجره فیکس شده است و دستورالعمل های نصب را در کتابچه راهنمای کولر مرور کنید تا مطمن شوید تمام موارد لازم رعایت شده است.

5. تنظیمات ترموستات

با استفاده از یک ترموستات هوشمند یا قابل برنامه ریزی، به راحتی می توانید درجه حرارت خانه خود را کنترل کنید تا وقتی در آنجا خنک باشد و وقتی که کسی خانه نیست کمی گرمتر باشد. اگر ترموستات خاموش به نظر می رسد، اطمینان حاصل کنید که ترموستات در معرض تابش مستقیم آفتاب نیست، چون در این صورت دما را به درستی نشان نمیدهد.

سخن پایانی

در آخر توصیه میشود قبل از اینکه دستگاه شما دچار مشکلاتی شود، سرویس ماهانه یا سالانه برای آن درنظر بگیرید. جهت انجام سرویس دوره ای کولرگازی و داکتاسپلیت میتوانید با تکنسین های فنی کورنیدو در بخش تعمیرات کولرگازی و داکت اسپلیت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما