7 مشکل رایج در تلویزیون های LCD و LED

6 مشکل رایج در تلویزیون های LCD و LED

مشکلات رایج در تلوزیون های ال ای دی و ال سی دی

تلاش برای تعمیر برخی از دستگاه های الکترونیکی می تواند آنقدر گران باشد که شاید در برخی از مواقع جایگزینی آن منطقی تر باشد. در این مقاله به برسی 6 مشکل رایج در تلویزیون های LCD و LED میپردازیم.

تعمیر تلویزیون و ال ای دی در تهران تنها با تماس با شماره ی 91011297-021.

1 .تلویزیون خود به خود روشن و خاموش می شود

این یک مشکل بسیار رایج در تلویزیون است برای حل آن می توانید تلویزیون را از پریز برق جدا کنید. یک دقیقه دست نگه دارید و دوباره به برق وصل کنید. گاهی اوقات با تنظیم مجدد سیستم یا به اصطلاح ریستارت کردن دستگاه می توانید مشکل آن را حل کنید جهت اطمینان وسایلی که به هر نحوی از خود سیگنال می فرستند را از تلویزیون خود دور کنید.در صورتی که مشکل شما برطرف نشده است می توانید با شماره 88543032(021) جهت درخواست تعمیرات دستگاه تلویزیون خود تماس حاصل فرمایید.

2. یک خط عمودی یا افقی رنگی در انتهای صفحه ، نمایش داده می شود

این می تواند به دلیل امواج مغناطیسی ناشی از بلندگوها یا سایر دستگاه های الکترونیکی قرار گرفته در نزدیکی تلویزیون باشد. بنابراین آنها را از تلویزیون خود دور کنید. مدتی تلویزیون را از برق بکشید و سپس آن را روشن کنید. ببینید آیا مشکل دستگاه شما برطرف می شود یا خیر.

3.تغییر رنگ تصویر

بعضی اوقات تلویزیون به طور معمول شروع به کار می کند اما بعد از مدتی تصویر مخدوش می شود یا تغییر رنگ ایجاد می شود.  در صورت امکان تلویزیون را با منبع ویدیویی دیگر مانند دستگاه پخش DVD یا گزینه های بازی مانند play station / Xbox بررسی کنید. اگر تصویر همچنان مخدوش است ، این بدان معناست که تلویزیون شما به تعمیر نیاز دارد.

4.سوختگی پیکسل های تلویزیون

سوختگی پیکسل ها باعث سیاه دیده شدن تصویر می شوند در برخی مواقع یک پیکسل سوخته آنقدر به چشم نمی آید و ممکن است با خود بگویید که مشکل جدی نیست و نیاز به تعمیر ندارد اما ممکن است با گذر زمان تعداد این پیکسل ها به مراتب بیشتر شوند و باعث خرابی دستگاه تلویزیون شما شوند.جهت ریشه یابی و تعمیر آن میتوانید با کارشناسان شرکت کورنیدو تماس حاصل فرمایید. 

5.تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد

هنگامی که تلویزیون شما صدا دارد ولی تصویری برای نمایش وجود ندارد در اکثر مواقع خرابی در قسمت بک لایت تلویزیون است خرابی بک لایت در تلویزیون های LED بیشتر اتفاق می افتد. در تلویزیون های سری f برند سامسونگ این نوع خرابی رایج است.

6.کیفیت پایین تصویر

در برخی موارد با انجام تنظیمات زیر میتوانید کیفیت تصویر خود را بالاتر ببرید :

motion interpolation را غیر فعال و سپس با رفتن به تنظیمات تصویر Sharpness را افزایش دهید تا دقت تصویر شما بیشتر شود.
تنظیم کردن نسبت ابعاد هم در کیفیت تصویر بی تاثیر نیست.در موارد دیگر اگر صفحه نمایش شما دچار تاری شدید شده است باید با یک متخصص جهت تعمیرات صحبت کنید.

7.شکستگی و آبخوردگی پنل تلویزیون

دلایل این مشکل معمولا اصابت ضربه به تلویزیون و یا نفوذ مایعات به آن می باشد. ضربه ها در موارد تنها نمایش تصاویر را با مشکل مواجه می کند و در بعضی موارد پنل دچار شکستگی می شود. خسارت وارد شده به دستگاه به شدت ضربه ی وارد شده بستگی دارد. نفوذ مایعات در تلویزیون به دو دلیل رخ می دهد. اول اینکه آب یا مایعات به صورت مستقیم بر روی تلویزیون ریخته شده و یا استفاده های مداوم از اسپری های پاک کننده صفحه تلویزیون منجر به بروز این مشکل می شود. استفاده ی مستقیم از اسپری های تمیر کننده به مرور باعث آسیب دیدگی پنل خواهد شد. بنابراین بهتر است برای تمیز کردن نمایشگر تلویزیون از یک پارچه ی لطیف و اسپری تنها به میزان نم دار کردن پارچه استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمیرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما