6 دلیل اصلی کار نکردن یخچال

دلایال اصلی کار نکردن یخچال

یخچال یک ماشین پیچیده است. همچنین ، جزو مهم ترین لوازم خانگی است که بصورت شبانه روزی کار می کند و غذای شما را تازه نگه می دارد. به دلیل استفاده طولانی مدت و فرسودگی یخچال و فریزر ممکن است مشکلاتی از قبیل مشکل خنک کننده، مشکل یخ زدایی، سیم کشی معیوب، خراب شدن درین، جرقه زدن از سوکت ، مشکل بسته شدن درب ،کار نکردن کمپرسور و غیره ایجاد کند که به سرویس تعمیر یخچال نیاز دارد. میتوانید جهت تعمیرات یخچال خود با شماره 02188543032 تماس حاصل فرمایید.

نداشتن یا کم بودن جریان و ولتاژ

ممکن است یکی از دلایل کار نکردن یخچال شما نرسیدن جریان برق یا ولتاژ کافی به کمپرسور باشد.جریان و ولتاژ خروجی را با دستگاه مولتی متر و تست کننده ولتاژ بررسی کنید.تا از رسیدن جریان کافی به کمپرسور مطمئن شوید. 

همینطور از سالم بودن دو شاخه دستگاه مطمئن شوید. بسیار پیش آمده است که دو شاخه و یا پریز دستگاه دارای مشکل بوده است.

معیوب بودن موتور فن

نقص موتور فن می توتند از دلایل اصلی کار نکردن یخچال باشد. در بسیاری از موارد، یخچال به محض روشن شدن فورا خاموش می شود یا اگر موتور فن معیوب باشد، به هیچ وجه روشن نمی شود. در چنین شرایطی، با یک متخصص تعمیر یخچال تماس بگیرید.

کمپرسور معیوب

کمپرسور قلب یخچال است. اگر یخچال کار نکند، ممکن است کمپرسور معیوب باشد. کمپرسور موتوری است که مبرد یا خنک کننده را فشرده می کند و مبرد را از طریق سیم پیچ های اواپراتور و کندانسور در یخچال یا ساید بای ساید به گردش در می آورد. ممکن است مشکلات کمپرسور شما باعث خاموش شدن یخچال شود. سرویس سالیانه و یا تمیز نگه داشتن کمپرسور می تواند از ایجاد مشکل جلوگیری کند.

6 دلیل کار نکردن کمپرسور یخچال

کثیف بودن اپراتور

در پشت یخچال شبکه های راه راهی وجود دارد که گاز فشار بالا در دمای بالا را به مایع فشار بالا تبدیل می کند. در طی این تبدیل ، سیم پیچ های کندانسور گرمای زیادی را به پشت یخچال پخش می کنند. اگر سیم پیچ های کندانسور با گرد و خاک پوشانده شده باشند، ممکن است گرما به درستی خارج نشود و یخچال و فریزر به طور صحیح کار نکند و یا به طور کامل از کار بی افتد.

کمبود مایع مبرد یا گاز دستگاه

اگر یخچال خنک کننده کافی نداشته باشد ، ممکن است روشن نشود یا به درستی کار نکند. مایع خنک کننده از طریق موتور به گردش در می آید و هوای گرم داخل دستگاه را خارج و داخل آن را خنک مینماید. بنابراین وقتی سطح این مبرد ناکافی شود ، ممکن است یخچال به درستی کار نکند. گاز دستگاه در اثر ضربه خوردن و یا نشت گاز تخلیه می شود. ما به شما توصیه می کنیم برای پر کردن مایع مبرد با تکنسین های شرکت کورنیدو تماس حاصل فرمایید.

معیوب بودن خازن

با روشن شدن یخچال ، ترموستات سیگنالی به خازن استارت می فرستد تا کمپرسور را تحریک کرده و چرخه برودتی یخچال را شروع کند. اما هنگامی که خازن خراب می شود ، باعث ایجاد چرخه تبرید نمی شود و در برخی موارد یخچال و فریزر حتی روشن نمی شود.

ثبت درخواست تعمیرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما