5 دلیل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

چرا ماشین ظرفشویی ظرف ها را تمیز نمیشوید

ممکن است تا حالا برای شما هم پیش آمده باشد که پس از شستن ظرف هایتان توسط ماشین ظرفشویی دیده باشید که لکه های غذا هنوز روی ظروف باقی مانده است در این مقاله توسط شرکت تخصصی تعمیرات لوازم خانگی کورنیدو، باهم به برسی 5 دلیل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی شما می پردازیم!

برای تعمیر ظرفشویی در تهران و سایر شهر های ایران روی لینک کلیک کنید و یا با شماره های درج شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

1.گردش آب دستگاه

احتمال اینکه در ماشین ظرفشویی شما چرخه گردش آب انجام نشود وجود دارد برای تست این کار یک فنجان خالی روی دو قفسه بالا و پایین قرار دهید و دستگاه را اجرا کنید. اگر بعد از چرخه فنجان ها پر از آب باشد ، این نشانه خوبی است. حداقل شما می دانید که در ماشین ظرفشویی شما چرخه ی گردش آب به طور کامل انجام می گیرد.

2.گرفتگی لوله ی تخلیه

هرگز نباید در حال شستشو توسط ماشین ظرفشویی آب در کف آن باشد. جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی نشانه این است که آب دستگاه شما به درستی تخلیه نمی شود. اگر دستگاه شما فیلتر دارد ، آن را برداشته و هرگونه انسداد یا گرفتگی تشکیل شده را برطرف کنید. اگر دستگاه شما فیلتر ندارد ، هرگونه زباله ای را که از پایین ماشین ظرفشویی جمع شده بیرون بیاورید.

3. گرفتگی سوراخ آب پاش

گاهی اوقات بازوهای اسپری ممکن است از آب سخت یا بقایای مواد غذایی که روی ظروف وجود دارد مسدود شوند. سوراخ های آب پاش را با استفاده از خلال دندان یا سنجاق تمیز کنید تا گرفتگی آن برطرف شود.سپس دستگاه را یک بار دیگر تست کنید تا ببینید مشکل آن برطرف شده است یا خیر…

4.داخل ماشین ظرفشویی کثیف خود را تمیز کنید

باید به طور مکرر و در بازه زمانی کوتاه داخل ماشین ظرفشویی خود را مشاهده کنید تا ببینید آیا کثیفی و لکه های غذا داخل آن وجود دارد یا خیر. اولین قدم بررسی وجود فیلتری که در کف ماشین ظرفشویی قرار دارد است، قطعه حصیری مانند که می بینید فیلتر کف نام دارد و برای گرفتن ذرات غذا در ماشین ظرفشویی از آن استفاده می شود در برخی مواقع مواد غذایی بزرگی می تواند در این قسمت گیر کند و از تخلیه ماشین ظرفشویی شما جلوگیری کند. در مناطقی که نمیتوانید ببینید پس ماند های غذا را جمع کنید و از ظرفشویی خارج نمایید.

5.فاسد شدن قرص ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از دلایلی که موجب تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی می شود قرص های تاریخ گذشته در بازار و نامرغوب می باشند. این قرص ها به دلیل فاسد شدن خاصیت خود را از دست داده و باعث لکه دارکردن ظروف می شوند. جهت تهیه قرص ها با برند معتبر با مرکز کورنیدو تماس حاصل فرمایید.

ثبت درخواست تعمیرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما