3 دلیل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی

چرا آب ماشین ظرفشویی گرم نمیشود؟

اگر یک ماشین ظرفشویی نتواند آب را به درستی گرم کند ، می تواند تقریباً بی فایده شود. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود ماشین ظرفشویی شما آب را به اندازه کافی گرم نکند. این می تواند با توجه به نوع ماشین ظرفشویی شما (ساخت و مدل) و همچنین سیستم استفاده شده برای رساندن آب به ماشین ظرفشویی پیچیده باشد.به همین دلیل ، اغلب یک راه حل سریع برای رفع این مشکلات وجود ندارد – با چنین مشکلاتی اغلب نیاز به فراخوانی مهندس تعمیر ماشین ظرفشویی است – اما برخی از مشکلات کلی وجود دارد که ممکن است خودتان قادر به عیب یابی و تعمیر آنها باشید

برای تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران با شماره های درج شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید و یا روی لینک کلیک کنید.

1.ترموفیوز

ترموفیوز(فیوز حرارتی) وظیفه ی کنترل دمای آب دستگاه را به عهده دارد.اگر در ترموفیوز ماشین ظرفشویی شما دچار سوختگی شود یا برای آن مشکلی بوجود آید می تواند یکی از دلایل گرم نشدن آب دستگاه ظرفشویی شما باشد.جهت رفع این مشکل می توانید این قطعه را جایگزین کنید.

2.ترموستات

در حالی که ترموستات مستقیماً در گرم شدن آب نقش ندارد ، اما قسمتی است که به اجزای ماشین ظرفشویی مربوطه (مانند المنت گرمایش) می گوید که آب باید در چه دمایی باشد. بنابراین اگر ترموستات با بقیه ماشین ظرفشویی شما اطلاعات مربوطه را به درستی به بقیه اجزای ماشین ظرفشویی ارسال نکند احتمال آنکه دلیل گرم نشدن ماشین ظرفشویی شما ترموستات باشد وجود دارد.اگر ابزاری به نام مولتی متر داشته باشید ، ترموستات قابل آزمایش است – دستگاهی که می تواند ولتاژ ، جریان و مقاومت یک قطعه خاص را اندازه گیری می کند. خوشبختانه ترموستات ها برای جایگزینی خیلی گران نیستند.

3.المنت

اگر ترموستات شما به خوبی کار می کند ، مشکل ممکن است در روند واقعی گرمایش باشد. این مسئله حتی اگر منبع آب ماشین ظرفشویی شما گرم یا سرد باشد می تواند بروز کند. المنت گرمایشی نه تنها دمای آب را کنترل می کند ، بلکه به خشک شدن ظروف نیز کمک می کند. المنت های گرمایش غالباً برای دوام ساخته می شوند ، امنت ها ممکن است به خاطر نوسان جریان برق شدید بسوزد.

همانند ترموستات ، می توان از یک مولتی متر برای آزمایش سطح مقاومت یک المنت گرم کننده استفاده کرد. این نمایشگر باید در محدوده 15-30 اهم را نشان دهد – اگر بالاتر یا چیزی را نشان ندهد نیاز به جایگزینی دارد. اما ممکن است مشکل در سیم کشی نیز باشد ، یا ممکن است در صفحه کنترل مشکلی وجود داشته باشد.

ثبت درخواست تعمیرات ماشین ظرفشویی

می توانید از طریق فرم زیر و انتخاب دستگاه مربوطه و گذاشتن فقط یه شماره تماس این کار را انجام دهید و تماس را به ما بسپارید. کارشناسان کورنیدو در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما