12 مورد از رایج ترین صداهای ماشین ظرفشویی | قسمت دوم

سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی

رایج ترین دلایل صدای ماشین ظرفشویی | قسمت دوم

ماشین های ظرفشویی یک مرحله بسیار وقت‌گیر از کارهای آشپزخانه را برای ما آسان می کنند. این دستگاه به ما این امکان را می دهد که بدون اینکه نگران شستن ظرفها باشیم، از یک شام بزرگ لذت ببریم. حتی بهداشت آنها در شستن ظروف بیشتر از استفاده از اسفنج است. بیشتر اوقات صداهایی که از ماشین ظرفشویی شما در طول چرخه شستشو می آید که کاملاً طبیعی است. اما ممکن است گاهی با صداهای غیرمعمولی مواجه شوید که در این مقاله از کورنیدو 12 مورد از رایج ترین صداهای ماشین ظرفشویی (قسمت دوم) را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید و در صورت نیاز به تعمیرات ماشین ظرفشویی با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید. 

7- ماشین ظرفشویی صدایی شبیه “در زدن” می‌دهد

این صدا تقریبا طبیعی است. ماشین ظرفشویی را خاموش کرده و بررسی کنید. آیا صدای “در زدن” تکراری می‌شنوید؟ احتمالا بازوهای اسپری کننده آب حین چرخش به جای برخورد میکنند. اگر متوجه این صدا شدید، ماشین ظرفشویی را باز کنید و یک بار دیگر ظروف را درون آن تنظیم کنید تا بازوی اسپری بتواند آزادانه بچرخد و به بدنه دستگاه و ظروف برخورد نکند.

8- صدایی شبیه این که قطعات فلزی به هم برخورد میکنند

این صدا طبیعی است. صدای به هم خوردن ظروف در طول چرخه شستشو ممکن است اتفاق بیفتد و شنیدن چنین صدایی کاملا نرمال است. شنیدن این صدا گاهی هم به هنگام باز شدنفنجام حاوی مواد شوینده ایجاد میشود.

9- ماشین ظرفشویی صدای انفجار میدهد

در این مورد حتما باید با یک تکنسین حرفه ای تماس حاصل فرمایید تا دستگاه را حضوری بررسی و عیب یابی کند. اگر هنگام کار ماشین ظرفشویی صدای انفجار شنیدید، به احتمال زیاد نشانه یک مشکل در لوله کشی خانگی به نام فشار آب است. این مسئله زمانی اتفاق می افتد که فشار آب خانه شما مشکلی داشته باشد. با تغییر فشار آب، وقتی که شیر آب ظرفشویی بسته است، نیروی آب می تواند باعث لرزاندن لوله ها شود و این باعث ایجاد صدای بلند می شود. در صورت وجود چنین مشکلی باید به فکر بررسی سیستم لوله کشی منزل خود نیز باشید.

10- از داخل ماشین ظرفشویی صدای ضربه زدن محکم شنیده میشود

اگر حین چرخه شستشو صدای ضربه شنیدید ، نگران نشوید چرا که فنجان حاوی مواد شوینده هنگام باز شدن چنین صدایی میدهد. اگر در حین چرخه شستشو مدام این صدا را بشنوید ممکن است به دلیل دفعاتی باشد که دستگاه در حال تخلیه آب است. ماشین های ظرفشویی حین کار یا زمان باز کردن درب، ممکن است صدای ضربه ایجاد کنند. ممکن است در طول یک چرخه چندین بار متوجه این اتفاق شوید و معمولاً جای نگرانی نیست.

11- ماشین ظرفشویی صدای فش فش میدهد

این صدا کاملا نرمال است. همینطور که ماشین ظرفشویی شما یک چرخه شستشو را طی میکند ممکن است از این نوع صداها بشنوید. این صدا حقیقتا صدای پاشیدن آب روی ظروف است و جای نگرانی ندارد.

12- ماشین ظرفشویی به سختی حرکت میکند

شنیدن این صدا در ماشین ظرفشویی نیاز به بررسی و پیدا کردن علت آن دارد. این صدا می‌تواند نتیجه برخورد مستقیم  مسیر تخلیه دستگاه به کنار کابین دستگاه است. اما اگر ماشین ظرفشویی اخیراً نصب شده باشد ، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد آن باشد. اگر این صدا در فواصل مکرر و منظم ایجاد شود، بازوهای اسپری هنگام چرخش به یک وسیله برخورد می کنند. دستگاه را باز کنید و ظروف را از نو مرتب کنید، باید مشکل حل شود. اگر همچنان صدای تق تق شنیده شد با تکنسین های فنی کورنیدو در بخش تعمیرات ظرفشویی تمامی برندها تماس حاصل فرمایید.

قسمت اول مقاله

ثبت درخواست تعمیرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما