6 دلیل اصلی خنک نکردن کولرگازی و داکت اسپلیت | قسمت اول

خنک نکردن کولرگازی و داکت اسپلیت

دلایل خنک نکردن کولرگازی و داکت اسپلیت

برای همه ما اتفاق افتاده است که در یک شب تابستانی به دلیل گرمی هوای محیط یا از خواب بیدار می‌شویم یا اصلا نمیتوانیم بخوابیم. محتمل‌ترین دلیل این اتفاق، سرد نبودن باد کولر و پایین آمدن راندمان آن می‌باشد که با سرویس به موقع دستگاه می‌توانید از وقوع چنین مشکلی پیشگیری کنید. شاید بخواهید خودتان مشکل را حل کنید اما  سیستم های تهویه مطبوع از جمله کولر چیزی فراتر و پیچیده‌تر از واحد کندانسوری(خنک کننده) است که در منزل می‌‍بینید. این دستگاه ها دارای قطعات متحرک زیادی هستند، از جمله واحد کنترل کننده هوای داخلی (فن کویل) ، سیم پیچ اواپراتور ، فیلتر هوا ، ترموستات و لوله های مسی (خط مبرد) که واحدهای داخلی و خارجی را به هم متصل می کند. در این مقاله از کورنیدو 6 دلیل اصلی خنک نکردن کولرگازی و داکت اسپلیت  را بررسی میکنیم، با ما همراه باشید و در صورت بروز هر گونه مشکل در عملکرد کولرگازی و داکت اسپلیت با کارشناسان فنی کورنیدو در بخش تعمیرات کولر و داکت اسپلیت تماس حاصل فرمایید.

1- تنظیمات نادرست ترموستات

وقتی می بینید خانه شما کمی گرم‌تر از حالت عادی می شود، ابتدا تنظیمات ترموستات را بررسی کنید و از صحت تنظیمات آن مطمن شوید. سپس تنظیمات دما را بررسی کنید تا مطمئن شوید کسی آن را تغییر نداده است. اگر ترموستات خاموش است، روی حرارت قرار داده شده یا برای فن ثابت تنظیم شده است، آن را دوباره به حالت خنک کننده بازگردانید. پس از روشن شدن سیستم ، چند دقیقه صبر کنید ، سپس بررسی کنید که آیا باد خنک تولید میکند. اگر سرد باشد ، مشکل حل شده است.  در غیر این صورت ، به سراغ دلیل دیگری برای عیب یابی بروید.

2- کثیف بودن فیلتر هوا

کولر شما ممکن است شامل یک فیلتر هوا باشد که در واحد کنترل کننده هوای داخلی یا اطراف آن قرار دارد. این فیلتر از ورود آلودگی، گرد و غبار و سایر ذرات معلق در هوا به واحد کنترل کننده هوا، جلوگیری میکند. این باعث می شود اجزای داخل سیستم تمیزتر و کاراتر عمل کنند و همچنین می تواند هوای منزل شما را تمیزتر نگه دارد. یک فیلتر هوای کثیف می تواند جریان هوا را مسدود کرده و از خنک شدن خانه‌ی شما بکاهد. در موارد شدیدتر می تواند باعث خاموش شدن کامل سیستم شود.

3- مسدود شدن کندانسور

همانطور که قبلاً توضیح داده شد، سیستم تهویه مطبوع مرکزی شما احتمالاً شامل یک واحد کندانسور در فضای باز است. نمای بیرونی واحد کندانسور شامل یک سیم پیچ بزرگ است. اگر کولر گازی شما در حال کار است ، اما دمای داخل محیط همچنان بالا است، ممکن است سیم پیچ کندانسور مسدود شده باشد. در خالت عادی، فن کندانسور هوا را از طریق سیم پیچ کندانسور به داخل واحد خارجی می کشد تا گرما را از خانه شما بیرون بکشد. خاک، چمن و سایر بقایای موجود در هوا می توانند بین باله ها جمع شده و سیم پیچ را مسدود کنند. یک سیم پیچ کثیف میتواند منجر به کاهش بهره وری انرژی، کمبود هوای خنک، یا در موارد شدیدتر خاموش شدن کامل سیستم یا آسیب بیش از حد به کمپرسور شود. اگر بعد از تمیز کردن سیم پیچ ها، همچنان مشکل کولر پابرجاست احتمالاً زمان آن فرا رسیده است که با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.  6 دلیل اصلی خنک نکردن کولرگازی و داکت اسپلیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما