18 باید و  نباید  استفاده از مایکروفر

18 باید و  نباید  استفاده از مایکروفر

( اختصاصی از کورنیدو)

همواره باید ها و نباید های زیر را در استفاده از مایکروویو (مایکروفر ) به یاد داشته باشید :
1- قبل از استفاده از مایکروفر دفترچه راهنمای استفاده از آن را به دقت و بطور کامل مطالعه نمایید .
2- از ظرفها و تابه های فلزی در مایکروفر استفاده نکنید .
3 – ظروف شیشه ای که دارای حاشیه طلاکوب و براق می باشند ، ظروف مناسبی برای پخت نیستند . همواره از ظروف چینی نشکن و مقاوم در برابر دما که دارای رنگ شفاف می باشند استفاده نمایید .

4 – غذا زمانی بطور کامل پخته شده که کف ظرف در قسمت وسط گرم شده باشد .
5 –  غذای کمتر را به مدت کمتری بپزید . زمانی که غذا در ظرف حدود 50 سانتی متر قطر را اشغال کرده باید مدت زمان کمتری پخته شود چرا که نفوذ گرما از اطراف غذا سریعتر انجام می شود .
6 –  برای جلوگیری از خشک شدن غذا ، در زمان پخت و یا گرم کردن غذا ، ظرف را با درپوش منفذ دار بپوشانید .
7 –  درهنگام پخت در مایکروفر مقدار کمتری نمک و ادویه استفاده کنید ، بدلیل اینکه موجب از دست دادن رطوبت و سفت شدن غذا می شود . می توانید نمک را در مراحل پایانی پخت اضافه کنید .
8 –  در پخت و پز با  مایکروفر از مقدارکمتری آب استفاده کنید چرا که پخت سریعتر انجام می شود .
9 – در پخت با اجاق مایکروویو بطور مرتب مایع را بهم بزنید ، این کار موجب پخت بهتر و سریعتر غذا می شود  (برای اینکار مایکروفر را خاموش کرده سپس در آن باز شود ).
10 – غذاهای متراکم را برای مدت زمان بیشتر و با قدرت کمتر بپزید . چرا که غذاهای متراکم و فشرده آرام تر از غذاهای پرمنفذ پخته می شود .
11 – در چیدن غذاها قبل از پخت ، بخشی از غذا را که دارای پهنای بیشتر و ضخامت کمتر است در ظرف پهن کنید و گیاهان خرد شده را در اطراف ظرف قرار دهید و سعی کنید مواد در یک لایه در مایکروفر چیده شود .

12 – از داغ کردن شیر و لبنیات در مایکروفر بپرهیزید زیرا که خاصیت و ویتامین های آن از بین می رود .
13 – در صورت پخت تکه های بزرگ ، آنها را گه گاه زیر و رو کنید .
14 – غذای پخته شده در مایکروفر نیاز به زمان توقف بعد از پخت دارد ! از آنجا که بعد از اتمام کار دستگاه مایکروفر، گرمای داخلی غذا به پختن بیشتر آن کمک می کند ، لذا پیشنهاد می کنیم بعد از پخت در مایکروفر و خارج کردن غذا از دستگاه ، درب ظرف را روی آن بگذارید و یا آن را در ظرف هم اندازه در بسته قرار دهید تا گرمای خارج شده به خود غذا برگردد .
15 –  دقت کنید که منافذ خروجی گرمای مایکروویو را نپوشانید تا به دستگاه آسیب نرسد . بر روی دستگاه مایکروفر چیزی نگذارید و فاصله مناسبی در پشت و اطراف دستگاه جهت خنک شدن قطعات دستگاه حفظ کنید .

16 – به هیچ وجه در خانه قاب پشت مایکروفر را باز نکنید و اینکار را به تعمیرکار بسپارید چراکه برق 1200 ولت در آن جریان دارد و تلفات ناشی از مایکروفر بیشترین تلفات را در بین لوازم خانگی دارد .

17 –  از گذاشتن تن ماهی و غذاهایی که روغن فراوان دارند ، خودداری کنید .

18 – از قرار دادن تخم مرغ در مایکروفر امتناع کنید زیرا باعث ترکیدن تخم مرغ می شود .

2 thoughts on “18 باید و  نباید  استفاده از مایکروفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما