12 مورد از رایج ترین صداهای ماشین ظرفشویی | قسمت اول

سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی

رایج ترین دلایل صدای ماشین ظرفشویی | قسمت اول

ماشین های ظرفشویی یک مرحله بسیار وقت‌گیر از کارهای آشپزخانه را برای ما آسان می کنند. این دستگاه به ما این امکان را می دهد که بدون اینکه نگران شستن ظرفها باشیم، از یک شام بزرگ لذت ببریم. حتی بهداشت آنها در شستن ظروف بیشتر از استفاده از اسفنج است. بیشتر اوقات صداهایی که از ماشین ظرفشویی شما در طول چرخه شستشو می آید که کاملاً طبیعی است. اما ممکن است گاهی با صداهای غیرمعمولی مواجه شوید که در این مقاله از کورنیدو 12 مورد از رایج ترین صداهای ماشین ظرفشویی را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید و در صورت نیاز به تعمیرات ماشین ظرفشویی با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید. 

1- ماشین ظرفشویی صدای سابیدن می‌دهد

معمولا این یک صدای طبیعی است. برخی از ماشین‌های ظرفشویی مجهز به یک سیستم کنترل الکترونیکی هستند که یک دستگاه سوئیچینگ الکتریکی داخل صفحه‌اش دارد. در نتیجه وقتی موتور کار میکند، چرخش آن ممکن است همچین صدایی ایجاد کند.  با این حال، اگر ماشین ظرفشویی شما ناگهان شروع به ایجاد صدای سابیدن می کند، در اواسط چرخه درب دستگاه را باز کنید، منتظر بمانید تا بخار از بین برود، قفسه پایین را بیرون بیاورید و موارد موجود در اطراف پروانه تخلیه (تیغه های پلاستیکی چرخان) را بررسی کنید. در صورت ادامه داشتن صدا، پروانه را برداشته و بقایای باقی مانده در ناحیه تیغه آن را بررسی کنید.

2- ماشین ظرفشویی صدای وزوز می‌دهد

این نوع صدا نیز طبیعی است اما توصیه میشود اگر اخیرا چنین صدایی می‌شنید، ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. این صدا در مرحله تخلیه آب دستگاه کاملا نرمال است. همچنین وقتی واحد دفع مواد غذایی نرم در طول چرخه شستشو کار می کند ، این یک صدای معمول است.

3- ماشین ظرفشویی صدایی شبیه زمزمه کردن دارد

اکثر ماشین های ظرفشویی در طی یک چرخه شستشوی منظم، صدای زمزمه‌ای را ایجاد می کنند. اگر متوجه شده اید که صدای زمزمه دستگاه شما بلند می شود، ممکن است لازم باشد فن دستگاه را بررسی و تعویض کنید. همیشه به یاد داشته باشید که قبل از کار روی ماشین ظرفشویی برق را قطع کنید و حتما از یک تکنسین کمک بگیرید. شنیدن صدای بلند یا زمزمه بلند، می تواند نشانه نقص موتور باشد. خوشبختانه، بدون نیاز به تعویض ماشین ظرفشویی، می توانید یک موتور خریداری کنید.

4- ماشین ظرفشویی صدای جیغ و جیرجیر می دهد

اگر ماشین ظرفشویی شما جدید است و چند بار که چرخه شستشو را اجرا می کنید، صدا می کند جای نگرانی ندارد. در ماشین‌های ظرفشویی جدید ممکن است نبودنِ آب درون دستگاه باعث ایجاد صدای جیرجیر یا صدای جیغ شود. اگر برای مدت زمان طولانی از ماشین ظرفشویی خود استفاده نکرده باشید هم این اتفاق می‌افتد. توصیه می کنیم در این موارد برای کاهش سر و صدا، کمی آب به کف وان اضافه کنید.

5- ماشین ظرفشویی صدای کلیک کردن میدهد

این صدا طبیعی است بخصوص که برخی از ماشین‌های ظرفشویی مجهز به کنترل الکترونیکی هستند که حین انجام چرخه شستشو صدای کلیک ایجاد میکند. شنیدن چنین صدایی از صفحه کنترل، طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

6- ماشین ظرفشویی صدای تق تق می دهد

اگر ظروف به درستی چیده نشوند این صدا ممکن است مربوط به تکان خوردن آنها باشد. گاهی اوقات صدای تق تق می تواند به دلایل دیگر از جمله معیوب بودن موتور باشد. اگر گمان می‌کنید صدای تق تق از صدای ظرف‌ها نیست بلکه از موتور است، ماشین ظرفشویی خود را خالی کنید و یک چرخه بدون ظرف اجرا کنید و ببینید آیا صدا هنوز وجود دارد یا خیر. اگر همچنان صدای تق تق شنیده شد با تکنسین های فنی کورنیدو در بخش تعمیرات ظرفشویی تمامی برندها تماس حاصل فرمایید.

قسمت دوم مقاله
ثبت درخواست تعمیرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما