7 اشتباه رایج در لباسشویی که می تواند به لباس‌های شما آسیب برساند

7 اشتباه رایج در لباسشویی که می تواند به لباس‌های شما آسیب برساند

اشتباهات رایج در شست و شوی لباس ها و آسیب رساندن به آن ها

شستن لباسها در لباسشویی فراتر از انداختن ساده لباس در ماشین لباسشویی و بیرون کشیدن آن هنگام تمیز بودن است. این به کار آماده سازی مناسب‌، اندازه گیری مواد شوینده و تمیز کردن نیاز دارد تا پارچه ها و لباس ها به بهترین شکل شسته شوند و دستگاه لباسشویی شما هم آسیب نبیند. اگر مراقب نباشید، برخی از اشتباهات لباسشویی می تواند به لباس شما آسیب برساند اثربخشی لباسشویی را تحت تاثیر قرار دهد. برای جلوگیری از این مسائل، حتماً بهترین روش ها را برای شستشو و خشک کردن لباس ها دنبال کنید تا لباس های شما از این اشتباهات رایج ماشین های لباسشویی در امان باشند.

1. بیش از حد از مواد شوینده لباس استفاده می کنید.

شاید فکر کنید هر چه میزان بیشتری مواد شوینده استفاده کنید لباس های شما تمیزتر میشوند اما در واقع عکس این قضیه برقرار است. افزودن مواد شوینده بیش از حد باعث میشود آبکشی لباس ها به درستی انجام نشود و مواد شوینده روی لباس باقی بمانند که باعث جذب بیشتر خاک ، گرد و غبار و باکتری می شود. هنگام اندازه گیری مواد شوینده در فنجان، به خط پر کردن توجه کافی داشته باشید و بیش از مقدار توصیه شده استفاده نکنید.

2. لباسشویی را بر اساس مواد طبقه بندی نمی کنید.

احتمالاً می دانید که لباس های رنگ روشن باید جدا از سایر لباس ها شسته شوند ، اما طبقه بندی وسایل بر اساس مواد نیز ایده خوبی است. برای جلوگیری از سایش و آسیب دیدن پارچه های ظریف ، وسایل سنگین تری مانند شلوار جین و ژاکت را از بلوزهای سبک و پیراهن ها جدا کنید. همیشه حوله ، ملافه و سایر وسایل حجیم را جدا از لباس های پوشیدنی بشویید. گروه بندی وسایل بر اساس پارچه به خشک شدن بهتر لباس های شما نیز کمک می کند، زیرا خشک شدن وسایل سنگین مدت بیشتری طول می کشد. برای جلوگیری از پرز دار شدن ژاکت و چسبیدن پرزهای آن به شلوار و سایر لباسهایتان، می توانید لباس ها را بر اساس وسایلی که پرز می ریزد و آنهایی که باعث جذب آن می شوند را مرتب کنید.

3. قبل از شستن لباس ها، زیپ لباس ها را بالا نمی کشید.

زیپ ها دارای دندانه هایی هستند که ممکن است لباس های دیگر را بگیرند. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به لباس های دیگر ، زمان بگذارید تا همه زیپ ها را قبل از شستن ببندید. همچنین هر لباس دیگری که قفل و گیره های کوچک دارد باید آنها را ببندید.

4. قبل از شستن دکمه های پیراهن ها را می‌بندید.

برخلاف وسایل زیپ دار ، پیراهن های دکمه دار را باید هنگام شستن دکمه های آن را باز کرد. این به شما کمک می کند تا از پارگی در سوراخ های دکمه های لباس محافظت جلوگیری شود و از نخ کش شدن در قسمت جای دکمه ها و شل شدن دکمه ها  جلوگیری کند. فراموش نکنید که دکمه های آستین پیراهن یا یقه ها را نیز باز کنید.

جهت انجام تعمیرات می توانید با شماره 88543032-021 تماس حاصل فرمایید

اشتباهات رایج در شستن لباسها

5. پس از یک چرخه شستشو ، درب جلو ماشین را می بندید.

ماشین های لباسشویی که درب از جلو دارند به دلیل محبوس شدن رطوبت و باکتری در اطراف درب، بسیار معمول است دچار کپک زدن و بوی نامطبوع می شوند. برای اینکه واشر درب لباسشویی را از باکتری و بی نامطبوع و در امان نگه دارید، پس از هر دوره شستشو درب را باز بگذارید تا آن ناحیه کاملا خشک شود. می توانید بعد از چند ساعت، یا وقتی واشر لاستیکی و درام واشر کاملاً خشک شدند، درب آن را دوباره ببندید.

6. فراموش می‌کنید که پرزهای خشک کن را تمیز کنید.

تجمع پرزها در خشک کن لباسشویی شما می تواند خطر جدی برای آتش سوزی ایجاد کند. پس از هر بار شستشوی لباس، صفحه خشک کن یا فیلتر را برداشته و با استفاده از یک برس تا حد ممکن آن را تمیز کنید، همچنین صفحه زیر آن را گاهی تمیز کنید. این قسمت می تواند پرزهای اضافی را در خود جای دهد که جریان هوا را مسدود کرده و از کارکرد خشک کن شما به همان اندازه که می تواند جلوگیری کند. برای پاک کردن ناحیه پرزها هر چند ماه یا در صورت لزوم از یک برس بلند و ظریف استفاده کنید. علاوه بر این، سالانه کانال خشک کن خود را چک کنید تا مسدود نشود. برای تمیز کردن کانال، شلنگ را از پشت خشک کن جدا کرده و هرگونه پرز یا گرفتگی را پاک کنید.

7. شما به طور مرتب ماشین لباسشویی خود را تمیز نمی کنید.

ماشین لباسشویی لباس و پارچه هایتان را تمیز می کند، اما خود دستگاه نیز گاهی باید شسته شود. جِرم های حاصل از لباس های شسته شده، باقی مانده مواد شوینده، رسوبات آب سخت یا کپک با گذشت زمان می تواند در داخل لباسشویی جمع شود. برای تمیز کردن ماشین لباسشویی خود، به جای مواد شوینده، چرخه آب گرم خالی را با سرکه اجرا کنید. حتماً دور درب و واشر لاستیکی را تمیز کنید چرا که می تواند رطوبت و باکتری را در خود جای دهد و بوی نامطبوعی به لباس های شسته شده بدهد.

7 اشتباه رایج در لباسشویی که می تواند به لباس‌های شما آسیب برساند

درصورت مشاهده هرگونه اختلال در عملکرد طبیعی ماشین لباسشویی حتما با یک متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید. ما در شرکت کورنیدو با داشتن متخصصان و تکنسین های مجرب و با سابقه ی کاری بالا در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی انواع برندها از جمله بوش ، سامسونگ ، ال جی ، ایندزیت ، اسنوا ، میدیا ، میله و … در خدمت شما هستیم. با شماره تماس 88543032-021 تماس بگیرید و در خواست تعمیر دستگاه خود را ثبت کنید .

ثبت درخواست تعمیرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما