6 دلیل تمیز نشستن ماشین لباسشویی

شش دلیل اصلی تمیز نشستن لباس ها توسط ماشین لباسشویی

شستن لباس یک کار خسته کننده و در عین حال ضروری می باشد ، اما داشتن یک ماشین لباسشویی کارآمد می تواند باعث ایجاد تفاوت شود. در زندگی روزمره دلایل زیادی باعث کثیف شدن لباس های شما از جمله ریختن مواد غذایی، عرق کردن و … می شود. اما آیا ماشین لباسشویی شما تمام لکه های البسه شما را از بین می برد؟

انداختن لباس در ماشین لباسشویی و اینکه لباس دوباره کثیف از آن خارج شود نا امید کننده است. چرا ماشین لباسشویی شما فقط لباس های شما را دور خود می چرخاند و در واقع آنها را تمیز نمی کند؟ چندین مرحله برای عیب یابی وجود دارد که می توانید قبل از تماس با متخصصان تعمیر لوازم خانگی کورنیدو ، خودتان امتحان کنید و آن را تعمیر کنید. اگر ماشین لباسشویی دارید که کاملاً تمیز نمی کند ، در اینجا چند نکته برای تعمیر ماشین لباسشویی شما آورده شده است که باید در نظر بگیرید.

مواد شوینده ماشین لباسشویی

حتما از محصولات شوینده ای استفاده کنید که با مدل ماشین لباسشویی شما سازگار باشد. دفترچه راهنما مشخص می کند که چه نوع شوینده و صابون برای استفاده در لباسشویی شما بی خطر است از بیش از اندازه ریختن مواد شوینده و نرم کننده ها خودداری کنید زیرا می تواند باعث تمیز نشستن ماشین لباسشویی شما و یا خرابی در آن شود. اگر بیش از حد نیز از مایع لباسشویی استفاده کنید ، می تواند پس مانده ای به جا بگذارد و اگر از تاید استفاده میکنید بیشتر از نصفه لیوان استفاده نکنید.

پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی

ممکن است با خود فکر کرده باشید که هرچه البسه کثیف دارید داخل لباسشویی انداخته و به یک باره آن ها را بشویید و با این کار در زمان خود صرفه جویی کرده اید ، اما این یک طرز فکر اشتباه است زیرا با اینکار آلودگی به درستی از تمام سطح لباس های شما پاک نشده و کثیفی روی آن باقی می ماند.علاوه بر این ، حجم زیاد لباس باعث فشار بالا به لباسشویی شما شده و ممکن است در دراز مدت باعث خرابی آن شود. پیشنهاد میشود به طور مثال اگر لباسشویی 7 کلیویی دارید به مقدار 3 کیلوگرم لباس خشک در آن بریزید و یا اگر حوله و البسه ضخیم در آن میریزید به مقدار 2.5 کیلوگرم آن را پر کنید تا از صدمه دیدن دیگ آن جلوگیری کنید.

شستن لباسها در ماشین لباسشویی

تنظیمات لباسشویی اشتباه است

یکی از اشتباهات رایج این است که تمام لباس ها را بدون توجه به نوع و بافت لباس با تنظیمات یکسان مورد شستشو قرار می دهید . حتما قبل از اینکه لباس را داخل لباسشویی بیندازید مطمئن شوید که تنظیمات لباس باید چگونه باشد برخی از لباس ها باید در دسته بندی های کوچک شسته شوند و برخی دیگر مشکلی از این قبیل ندارند. پیشنهاد ما این است که که البسه را در مدت یک ساعت و دمای 30 درجه تنظیم نمایید.

شیلنگ تخلیه مسدود شده است

دلیل دیگر تمیز نشدن لباس میتواند این باشد که خروجی ماشین لباسشویی شما به دلیل انسداد در شلنگ تخلیه به درستی خالی نمی شود. این اتفاق می تواند گاهی اوقات هنگام شستن وسایل کوچک مانند جوراب کودک بیافتد.
برای بررسی شلنگ تخلیه ، آن را جدا کنید و به دنبال هرگونه انقباض یا انسداد باشید، در صورت یافتن هر مورد، آنها را بردارید و اگر به نظر می رسد فرسوده یا آسیب دیده است، باید آن را تعویض کنید تا لباسشویی بهتر عمل تخلیه را انجام دهد. اگر به طور واضح هیچ چیزی شلنگ را مسدود نکرده است، آن را برداشته و دوباره وصل کنید – ممکن است مشکل در فیلتر پمپ تخلیه باشد. در بعضی مواقع مشاهده شده است که برگشت آب فاضلاب به درون لباسشویی موجب کثیفی و بود بد لباس ها شده است.

فیلتر پمپ تخلیه انسداد دارد

اگر لباسشویی شما به درستی تخلیه نمی شود و شما تشخیص داده اید که مشکل از شیلنگ تخلیه نیست ، ممکن است فیلتر پمپ تخلیه شما مسدود شده باشد. هنگامی که فیلتر پمپ تخلیه مسدود می شود ، می تواند از تخلیه آب جلوگیری کند و لباس شما بوی کپک دهد.
وسایل کوچکی مانند کلیدها ، جواهرات یا سنجاق ها می توانند توسط فیلتر جذب شوند و داخل آن گیر کنند ، اما با گذشت زمان آنقدر زیاد می شوند و مسدود می شود که بر عملکرد ماشین لباسشویی تأثیر می گذارد. برای پاک کردن فیلتر پمپ ، با جدا کردن لباسشویی از برق شروع کنید.
پس از قطع شدن برق ، محل فیلتر را تشخیص دهید. به طور معمول ، در پایین درب وجود دارد (برای بررسی مجدد به دفترچه راهنما مراجعه کنید).
درب را باز کنید و یک ظرف کم عمق بگیرید و آن را در زیر قرار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود. دکمه فیلتر را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و اجازه دهید آب در ظرف تخلیه شود.
فیلتر پمپ را تا انتها برداشته و بقایای موجود در آن را پاک کنید. فیلتر را به عقب بکشید و در جهت عقربه های ساعت بچرخید تا جایی که محکم شود. درب را ببندید و سپس یک چرخه را آزمایش کنید تا ببینید آیا آب به درستی تخلیه می شود.

تمیز نبودن دیگ لباسشویی

آخرین باری که دیگ ماشین لباسشویی خود را تمیز کردید کی است؟ اگر پاسخ “من به یاد نمی آورم” یا “هرگز” باشد ، ممکن است شما دلیل بیرون آمدن کثیف لباسهای خود را مشخص کرده باشید.
اگرچه به فکر می کنید می رسد لباسشویی شما بخاطر تمام مواد شوینده ای که درون آن میریزید ، خود به خود تمیز می شود ، اما گاهی اوقات نیاز به تمیزکاری اصولی و درست و عمیق دارد تا تمام آلودگی ها و آلودگی هایی که به مرور زمان جمع می شوند از بین بروند. برای اینکار میتوانید از جرم گیر مخصوص لباسشویی استفاده نمایید و یا جهت تهیه با مرکز کورنیدو تماس خاصل فرمایید.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما