6 دلیل اصلی آبریزش یا یخ زدگی در پنل کولرگازی

دلایل آبریزش پنل کولرگازی

 دلایل اصلی آبریزش یا یخ زدگی در پنل کولرگازی

گذراندن یک فصل گرم بدون کولر یا یک کولر معیوب بسیار طاقت فرسا و سخت خواهد بود. بنابراین توصیه میشود قبل از اینکه دستگاه داکت اسپلیت یا کولر گازی شما مشکلی پیدا کند به فکر سرویس آن باشید تا متحمل تعمیرات پر هزینه نشوید. در این مقاله از کورنیدو به بررسی 6 علت اصلی آبریزش یا یخ زدگی در پنل کولرگازی می‌پردازیم. با ما همراه باشید و در صورت نیاز به تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت با کارشناسان فنی کورنیدو تماس حاصل فرمایید.

نصب کولر گازی در فضای باز

کولر گازی باید در محیط بسته و سرپوشیده ای نصب شود تا محیط را خنک کند .اگر دستگاه در محیط باز نصب شود، هوای گرم و مرطوب از محیط خارجی وارد دستگاه  شده و  باعث ایجاد رطوبت و نشت آب از دستگاه می شود.

عدم نصب اصولی دستگاه

کولرگازی باید به درستی نصب شود در غیر این صورت نشتی آب به همراه خواهد داشت. در هنگام نصب حتما باید از تراز استفاده شود و باید به گونه ای نصب شود که قسمت جلویی و یا پشتی  2 تا 5 میل بالاتر از جهت  شلنگ درین که از آن خارج می شود باشد. به طور عامیانه شلنگ درین باید دارای یک سراشیبی باشد.

گرفتگی لوله درین

سوراخ های لوله درین در داخل پنل کولر گازی تعبیه شده اند که به مرور زمان و یا گرد و غبار و کثیفی ممکن است بسته شود. این بسته شدن مانع خروج  آب و در نتیجه موجب پس زدن آن از پنل می شود. به دلیل اینکه لوله درین از زیر پنل می گذرد و به لوله ها چسبیده است حتما از یک تکنسین مجرب برای باز کردن آن کمک بگیرید تا به لوله های اصلی و پنل ضربه وارد نشود. 

کم بودن مبرد

وقتی گاز در سیستم کم باشد به طور متقابل فشار دستگاه پایین آمده و موجب یخ زدن اواپراتور  و پرتاب یخ به بیرون می شود. وقتی یخ ها ذوب شوند موجب چکه کردن و سرازیر شدن آن به سینی زیر آن می شوند. 

دمای خارجی بسیار پایین

در فصل سرما ( زمستان ) زمانی که درجه هوا پایین می آید، آب کمتر از حد نرمال تبخیر می شود. در نتیجه، آب بیشتری درون پنل داخلی ایجاد می شود که ممکن است از دستگاه نشت کند.

له شدگی، سوراخ شدن و یا پاره گی لوله درین

سوراخ شدن لوله درین و یا له شدگی آن در بین مسیر داخلی و خارجی موجب برگشت آب به پنل داخلی و پس زدن آن به بیرون می شود. در صورت مشاهده این مشکلات در دستگاه کولرگازی و داکت اسپلیت، با کارشناسان فنی کورنیدو تماس حاصل فرمایید. 

سخن پایانی

درصورت نیاز به انجام تعمیرات تمام برندهای داکت اسپلیت و کولرگازی از جمله سامسونگ، جنرال، اجنرال، ال جی و غیره می‌توانید با کارشناسان فنی کورنیدو جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک متخصص تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت مختص برند دستگاهتان برای شما اعزام شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما