4 مشکل اصلی اتوبخار و راه‌حل آنها

مشکلات اصلی که ممکن است برای اتو بخار به وجود بیاید

اتو بخار یکی از مفیدترین لوازم الکترونیکی است و تقریباً متعلق به همه است. این وسیله ما را قادر می سازد تا لباس‌های خود را با بخار اتو کنیم تا هنگام پوشیدن لباس ها تازه و درخشان به نظر برسند. اما از آنجایی که این دستگاه استفاده غالبا در منزل استفاده می‌شود، مانند تمامی وسایل الکترونیکی خانگی گاهی مشکلات خاصی را ایجاد می کند. اما قبل از تصمیم گیری در مورد چگونگی حل این مشکلات، باید بدانید که مشکل چیست و سپس برای رفع آن اقدام کنید. در این مقاله از کورنیدو 4 مشکل اصلی اتوبخار و راه‌حل آنها را یاد می‌گیرید. ضمنا در صورت نیاز به تعمیرات اتو بخار می‌توانید با نمایندگی‌های کورنیدو در تهران تماس بگیرید.

1- تجمع مواد معدنی

این یکی از رایج ترین مشکلات اتو بخار است و می تواند منجر به کاهش بازده دستگاه شما شود. آنچه اتفاق می افتد این است که آبی که در مخزن اتو استفاده می کنید ممکن است سخت باشد و می تواند حاوی مواد معدنی خاصی باشد که ممکن است در خطوط و منافذ اتوی شما رسوب کند. این رسوبات ممکن است راه خروج بخار را مسدود کرده و منجر به چکه کردن آب از کف اتوبخار شوند. برای جلوگیری از این مورد ، فقط از آب مقطر یا صاف شده استفاده کنید و یا بعد از هربار استفاده ، مخزن دستگاه را کاملا خالی کنید. برای تمیز کردن رسوبات اتوبخار، می توانید از یک شوینده برای از بین بردن آهک یا کلسیم استفاده کنید.

2- ایجاد لکه روی لباس

یکی دیگر از مشکلات رایج اتو بخار که می توانید در خانه آن را حل کنید، مشکل لکه‌بینی است. اگر اتوی بخار شما بیش از حد پر شود(لبریز شود)، جریان آب در قسمت های مختلف دستگاه باعث ایجاد لکه‌های آب روی لباس‌ها میشود. بهترین راه حل برای این مشکل این است که از پر کردن بیش از حد مخزن اتو خودداری کرده و مقداری فضای خالی در مخزن بگذارید. پس قبل از رسیدن به حداکثر سطح توصیه شده، آب ریختن را متوقف کنید.

3- گرم نشدن اتو

همچنین ممکن است با مسئله گرم نشدن اتو بخار مواجه شده باشید. این یکی دیگر از مشکلات رایج اتو بخار است. برای بررسی علت این مسئله ، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که سیم برق به درستی متصل است. سپس سیم برق و ترموستات را بررسی کنید. تنظیمات ترموستات را چک کرده و دوباره گرمایش را بررسی کنید. اگر به درستی کار نکند، این مسئله می تواند یک مشکل جدی باشد وباید دنبال دلیل گرم نشدن اتو باشد. توصیه میشود با یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید.

4- پارچه به اتو می‌چسبد

بسیاری از افراد نیز این شرایط را تجربه کرده اند که اتو بخار به پارچه می چسبد. در این حالت، مشکل از صفحه کف اتو است. اولین کاری که باید انجام دهید تمیز کردن صفحه کف اتو است. با استفاده از تمیز کننده‌های کف، مخزن را تمیز کنید و فقط از آب مقطر برای این کار استفاده می کنید. اما اگر مشکل همچنان ادامه داشته باشد، ممکن است صفحه کف معیوب باشد و مجبور شوید آن را تعویض کنید.

درصورت مشاهده هرگونه اختلال در عملکرد طبیعی دستگاه اتوبخار یا اتوپرس حتما با یک متخصص تعمیرات بخارشوی تماس بگیرید. ما در شرکت کورنیدو با داشتن متخصصان و تکنسین های مجرب و با سابقه ی کاری بالا در زمینه تعمیرات اتوبخار انواع برندها از جمله بوش ، سامسونگ ، ال جی ، ایندزیت ، اسنوا ، میدیا ، میله و … در خدمت شما هستیم. با شماره تماس 88543032-021 تماس بگیرید و در خواست تعمیر دستگاه خود را ثبت کنید .

ثبت درخواست تعمیرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما