15 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی | قسمت دوم

15 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی

مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی

داشتن ماشین ظرفشویی معیوب برای همه بسیار ناراحت کننده است. از آنجا که ظروف باید روزانه تمیز شوند پس با وجود یک ماشین ظرفشویی معیوب که درست کار نمی‌کند آشپزخانه شما به سرعت پر از ظرف‌های کثیف می‌شود. مشکلاتی مانند نشت کردن ماشین ظرفشویی، تمیز نشستن ظروف، یا پر نشدن ماشین با آب از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است به قدری شما را نگران کند که به فکر خریدن یک دستگاه جدید باشید. اما نگران نباشید چرا که بسیاری از مشکلات ماشین ظرفشویی ممکن است به راحتی با تعویض یک قطعه یا حتی تمیز کزدن صحیح دستگاه برطرف شوند. ما چند مورد از رایج ترین و البته قابل حل ترین مشکلات ماشین ظرفشویی را که احتمالا هر کسی تجربه خواهد کرد شناسایی کردیم با این مقاله از شرکت کورنیدو جهت برسی این مشکل ها همراه باشید.

1 .ماشین ظرفشویی بوی بدی دارد

اگر بعد از اتمام کار ماشین ظرفشویی، بوی بد حس کردید ممکن است غذا یا چربی در جاهای مختلف آن گیر کرده باشد، معمولا در قسمت صفحه‌ی مخزن، جت‌های اسپری کننده و همچنین انتهای لبه‌ی درب این اتفاق می‌افتد. این قسمت‌ها را از هر گونه مواد غذایی و چربی تمیز کنید و سپس یک چرخه کامل بدون ظرف، ماشین را روشن کنید. البته می‌توانید از یک شوینده‌ی ماشین ظرفشویی یا ضدعفونی کننده استفاده کنید.

2.قفسه ها به درستی حرکت نمی‌کنند

اگر قفسه‌های دستگاه به درستی حرکت نمی‌کنند  غلطک‌ها یا چرخ‌ها را چک کنید. ممکن است نیاز به تعویض باشد یا فقط با تراز کردن و تنظیم مجدد آنها مشکل حل شود.

3.ماشین ظرفشویی پر از آب نمیشود

ماشین ظرفشویی شما برای عملکرد صحیح نیاز به آب دارد. در صورت بروز این مشکل نگاهی به دریچه ورود آب بیندازید و تعویض آن را درنظر داشته باشید. همچنین باید شناور و سوییچ شناور را بررسی کنید چرا که این قطعات میزان کافی بودن آب را بررسی میکنند. گزینه احتمالی دیگر: از چرخش درست آب در ماشین مطمئن شوید، با بررسی شیر توقف آب در زیر سینک این کار را انجام دهید. ماشین ظرفشویی که پر کردن آب را متوقف نمی‌کند ممکن است سوییچ شناور آن معیوب باشد، یا تایمر پر شدن آب مشکل داشته باشه یا شیر ورودی آب مشکل داشته باشد.

4.ماشین ظرفشویی استارت نمی‌خورد

نگاهی به فیوزها و قطع کننده‌های مدارات آن بیندازید  تا مطمئن شوید که آنها از کار نیفتاده باشند. اتصال ماشین ظرفشویی به پریز برق و همچنین آسیب‌دیدگی سیم‌های آن را بررسی کنید.  گزینه احتمالی دیگر این است که ممکن است قفل درب آن مشکل داشته باشد و به درستی قفل نشود و به همین دلیل شروع به کار نکند. اگر قفل درب مشکلی نداشت، تایمر یا اتصالات الکتریکی را چک کنید .

5.ظرف‌ها به خوبی خشک نمی‌‍ شوند

محتمل‌ترین توضیح در مورد ماشین ظرفشویی که ظرف‌ها را خشک نمی‌کند، مشکل در المنت‌های گرمایشی است. با کمک یک مولتی متر(آوومتر) المنت‌های گرمایشی را چک کنید تا مطمئن شوید به درستی کار می‌کنند.

6.چرخه شستشو خیلی طول می‌کشد یا کامل نمی‌شود

ااین مشکل احتمالا به دلیل نقص در تایمر ، ترموستات یا المنت‌های گرمایشی است.  همگی باید به کمک مولتی متر(آوومتر) چک شوند.

7.ماشین ظرفشویی مواد شوینده را مصرف نمی‌کند

ممکن است توزیع کننده‌ی مواد شوینده در دستگاه شما، شوینده‌ها را به درستی پخش نکند که دلیل آن ممکن است مسدود شدن دریچه‌ی آن باشد. دریچه‌ی آن را تمیز یا تعویض کنید.

جهت انجام تعمیرات ماشین ظرفشویی خود می توانید با شماره 02188543032 تماس حاصل فرمایید تا یک تکنسین مجرب جهت انجام تعمیرات خدمت شما اعزام شود

ثبت درخواست تعمیرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما