10 توصیه برای مراقبت از تلویزیون LED و LCD | قسمت اول

10 توصیه برای مراقبت از تلویزیون LED و LCD

بیشتر ما تا وقتی که تلویزیون و ال ای دی ما خوب کار می‌کند توجهی به مراقبت از آن نداریم و هنگامی به خودمان میاییم که دیگر دیر شده است و تلویزیون یا ال ای دی ما دچار مشکل شده باشد . در این مقاله رسمی از شرکت کورنیدو با هم به برسی 10 توصیه جهت مراقبت بهتر و عمر طولانی تر دستگاه شما می پردازیم.

برای تعمیر تلویزیون با شماره های درج شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

1-دمای اتاق در مراقبت از تلویزیون

تلویزیون LED را در اتاقی با دمای نرمال قرار دهید، دمای بیش از حد بالا و یا بیش از حد پایین ممکن است باعث اختلال در عملکرد و یا حتی آسیب دیدن تلویزیون LED شما شود. دمای 10 درجه سانتی گراد و پایین‌تر ممکن است روی کیفیت و وضوح تصویر تاثیر بگذارد.  درجه حرارت بسیار بالا نیز به تلویزیون آسیب می‌رساند و طول عمر نمایشگر(مانیتور) را کاهش می دهد.

2-رطوبت اتاق در مراقبت از تلویزیون

هرگز تلویزیون LED خود را در اتاقی با رطوبت بالا نگذارید. قطرات بخار آب موجود در هوا بر اجزای الکترونیکی تلویزیون تأثیر می گذارند و فرآیند خوردگی قطعات را تسریع می کنند. در شرایط خاص ، بخار آب جمع شده متراکم شده و غلیظ می شود که خطر اتصال کوتاه در مدارات الکترونیک را افزایش می دهد. از قرار دادن تلویزیون در مکانی نزدیک به آکواریوم خودداری کنید.

3-تلویزیون LED را با دقت تمیز کنید

هنگامی که تلویزیون گرد و غبار میگیرد آن را با استفاده از یک پد نرم و نمدار و با حرکت بسیارملایم تمیز کنید. مالش زیاد و با فشار غیرنرمال صفحه به راحتی خش‌دار می کند. حرکت پاک کردن را در یک جهت انجام دهید ، از پاک کردن حرکت به جلو و عقب یا بصورت چرخشی خودداری کنید. اگر مانیتور با پد تمیز نمیشود میتوانید از پاک کننده با پایه الکل رقیق استفاده کنید و کمی از آن روی پد اسپری کنید. اما توجه داشته باشید که هنگام انجام این کار تلویزیون باید خاموش باشد حتی اگر با پد کاملا خشک تمیز میکنید.

4-در رسیدگی به آن محتاط باشید

تلویزیون های LCD و LED از شیشه‌های نازک و شکننده ساخته شده‌اند ، بنابراین هنگام بلند کردن یا حرکت دادن آنها از هرگونه ضربه خوردن یا مالیده شدن به در و دیوار جلوگیری کنید.

5. تلویزیون را گاهی از برق بکشید

وقتی از آن استفاده نمی کنید، آن را از برق بکشید یا پاور محافظ آن را خاموش کنید. این باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و مهمتر از آن باعث افزایش طول عمر تلویزیون های شما می شود. از روشن نگه داشتن تلویزیون LCD و LED  بدون استفاده و بصورت طولانی مدت خودداری کنید.

10 توصیه برای مراقبت از تلویزیون LED و LCD (قسمت اول)

قسمت دوم مقاله

ثبت درخواست تعمیرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما