8 نکته برای کارایی بهتر ماشین ظرفشویی

نکاتی درباره بهتر کار کردن ماشین ظرفشویی

اگر شما به اندازه ای شانس داشته اید که از یک ماشین ظرفشویی برای شستن ظرف ها کمک بگیرید و کارهای خود را زودتر پیش ببرید، باید بگویم که نکاتی را نیز برای کارایی بهتر و طول عمر آن باید انجام دهید.

ما اینجا هستیم تا شما را از این نکته های طلایی آگاه سازیم.

1 – شستشوی دستی را با شستشوی ماشین اشتباه نگیرید. هیچکس دوست ندارد قبل اینکه ماشین ظرف ها را بشوید، ظرف ها را آبکشی کند. این یک طرز فکر عامیانه می باشد که قبل از اینکه ظرف ها را درون ماشین بگذاریم آن ها را به طور سطحی آب کشی نماییم. البته ذکر کنم که انتظار نداشته باشید ظروف را با غذاهای مانده و چسبیده به آن در دستگاه قرار دهید و ماشین آن ها را تمیز کند. بهتراست تکه های غذا و غذاهای چسبیده به ظروف را با یک دستمال قبل ورود به ماشین پاک کنید و با آشغال ها درون ماشین قرار ندهید.

2 – دستگاه را زیاد از حد پر نکنید. سعی کنید قابلمه ها و ظروف خیلی بزرگ را درون ماشین قرار ندهید و آن ها را با دست بشویید. قرار دادن ظروف حجیم وقطور از کیفیت شستشوی بقیه ظروف می کاهد.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران با شماره های درج شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

3 – قبل از روشن کردن ماشین ظرفشویی شیر آب گرم را باز کرده تا آب به مقدار کافی گرم شود. برای خانه هایی که دارای موتور خانه هستند بخصوص در زمستان آب دیرتر گرم می شود. ورود آب داغ به دستگاه، هنگام روشن کردن ماشین در تمیز کردن ظروف اهمیت بسزائی دارد.

4 – از برنامه صحیح شستشو استفاده کنید. ماشین های ظرفشویی شامل برنامه های متفاوت زمانی از 20 دقیقه تا 90 دقیقه می باشند. شاید وسوسه شوید که بیست دقیقه را برای زمان بندی ماشین در نظر بگیرید اما مطمئن باشید دوباره باید ظروف را با دست بشویید. بهترین زمان برای شستشو یک ساعت تا یک ساعت و ربع می باشد.

5 – با خواندن دفترچه راهنمای دستگاه، نگاه کنید به مواد شوینده اضافی نیازی هست یا نه.

(بعضی ماشینها دارای دو مخزن مواد شوینده می باشند) و می توانید از هر دو برای تمیزی بهتر استفاده کنید. برای کمتر کردن هزینه های خود می توانید از سرکه سفید استفاده کنید.

6 – هر ماه یک بار مخزن را از سرکه سفید پر کرده و ماشین را بدون ظرف و خالی در مدت زمان 20 دقیقه روشن نمایید تا چرخه عادی ماشین طی شود. این کار به پاک کردن ذرات مواد غذایی مانده و از بین بردن هرگونه میکروب، جرم و بوی نامطبوع کمک می کند.

7 – لاستیک های دور درب و درون ماشین را هر چند ماه با دستمال مرطوب تمیز کنید تا جرم نگیرد و باعث خرابی دستگاه نگردد.

8 – میزان سختی آب را بررسی نمایید. آب با سختی بالا برای بعضی از ماشین ظرفشویی ها مضر می باشد و باعث می شود ظرف ها به خوبی تمیز نشوند. شهر قم، اهواز و چندین شهر دیگر از این مشکل رنج می برند.

امیدواریم با ذکر این چند مورد در ارتقای کیفیت شستشو و مصرف انرژی تاثییر بسزایی گذاشته یاشیم.

3 thoughts on “8 نکته برای کارایی بهتر ماشین ظرفشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما