انواع پکیج ها

معرفی انواع پکیج ها

در مقالات قبلی به طور اختصاصی پکیج های چگالشی را که به تازگی وارد بازار شده اند را مورد بررسی قرار دادیم. همین طور مزیت پکیج های دیواری نسبت به موتور خانه را نیز بررسی کردیم.

در این مقاله به زبان ساده انواع پکیج ها را به طور خلاصه توضیح خواهیم داد تا هموطنان و سازندگان از خرید خود نسبت به آنچه خرید می کنند آگاهی بیشتری داشته باشند.

پکیج ها از نظر شکل ظاهری به سه دسته تقسیم می شوند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

پکیج های دیواری

این نوع پکیج به علت اندازه کوچک و شکل ظاهری زیباتر عمدتا در آشپزخانه نصب می شوند و به همین دلیل طرفداران بیشتری نسبت به دیگر پکیج ها دارند.

دستگاه پکیج دیواری به دلیل نداشتن منبع ذخیره ِ آب گرم، امکان گرم نمودن سیستم گرمایشی و تامین آب گرم مصرفی را ب طور همزمان ندارد و در طراحی سیستم آن، اولویت گرمایش با گرم نمودن آب گرم مصرفی می باشد.

بعد از باز شدن شیر آب گرم مصرفی تمام راندمان پکیج صرف گرم نمودن آی گرم مصرفی می شود و اگر شیر آب گرم مصرفی به طور طولانی باز بماند، رادیاتورها با کاهش گرما مواجه می شوند و سردتر می شوند.

لازم است در مصرف آب گرم به این نکته توجه نمود که نباید در زمستان ها به طور طولانی شیر آب گرم با بماند تا رادیاتورها سرد شوند.

برای تعمیر پکیج روی لینک کلیک کنید و یا با شماره های درح شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

پکیج زمینی

از دیگر انواع پکیج ها ، پکیج های زمینی می باشند و معمولا در ساختمان هایی با متراژ بالا نصب می شوند. این نوع پکیج ها در سایزهای مختلف و توان حرارتی مختلفی ساخته می شوند.

پکیج های زمینی معمولا به علت اشغال فضای آشپزخانه، در آپارتماه ها استفاده نمی شوند. ضمنا توان بالای این دستگاه ها مناسب برای واحد های آپارتمانی و واحد های ویلایی کوچک مناسب نمی باشد. در این دستگاه ها به علت وجود یک مخزن ذخیره آب گرم، در صورت قطع شدن برق برای مدت زمان کوتاه، آب گرم مصرفی به مقدار کم وجود دارد.

در سالیان قبل پکیج های زمینی با توان های کم هم ساخته می شدند که امروزه با وجود قوانین جدید و وجود پکیج های دیواری با ظرفیت بالاتر، کاربرد کمتری را دارند.

پکیج زمینی ایستاده

این پکیج ها گزینه مناسبی برای ساختمان های بزرگ، ویلایی، دوطبقه و دوبلکس می باشند. این نوع پکیج ترکیبی از پکیج دیواری و یک پکیج زمینی می باشد. از خصوصیات این دستگاه می توان به توان حرارتی بالا و با دو خروجی جداگانه برای دو سیستم گرمایش و قابلیت تفکیک دماهای مدار، اشاره کرد.

به عنوان مثال این مدل دستگاه ها برای یک ساختمان بزرگ که در قسمتی از آن سیستم رادیاتوری و در قسمت های دیگر آن از سیستم گرمایش از کف استفاده می شود، کاربرد دارند. با توجه به اینکه دمای مورد نیاز در این دو مدار متفاوت است ، این پکیج می تواند در چنین مکانی نصب و هر دو مدار گرمایشی را تغذیه کند.

2 thoughts on “انواع پکیج ها

  1. باقر says:

    سلام ببخشید سوالی داشتم ، در پکیج ایساتیس ارور e13 چه مشکلی رو نشون میده ؟ ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما